Dnes je úterý 16. 10., svátek má Havel, zítra Hedvika

AKTUALITY:

OKRSKOVÉ KOLO V RECITACI

Dne 13.3.2018 se na ZŠ Tlumačov konalo okrskové kolo v recitaci. Žákyně naší ZŠ se v hojné míře zúčastnily školního kola, které proběhlo 8.2.2018, a tudíž z těchto šikovných recitátorů byly pro okrskovou reprezentaci vybrány: z 5. třídy Jana BERZEDYOVÁ a Klára VALENTÍKOVÁ, z 6. a 7. třídy Kateřina MRÁZKOVÁ a Vendula PAVELKOVÁ, z 8. a 9. třídy Vendula HORKOVÁ a Denisa SKŘIVÁNKOVÁ. Ta na poslední chvíli onemocněla, což byla velká škoda, protože vítězství by bylo jinak naše! Zúčastněné dívky nepostoupily, ale i tak je musím velmi pochválit. Za jejich chuť a nadšení se v dnešní přetechnizované době věnovat výraznému přednesu… Bohdana Ambrožová
26. 03. 2018

Výběr stravného na měsíc duben

Výběr stravného na měsíc duben bude probíhat v út 27.3.  a ve st 28.3. od  7.00 do 14.00 hod.

děti MŠ  platí:
do 6 let               640,- Kč
do 7 let               760,- Kč

ZŠ: 
7 -10 let              460,- Kč
11 - 14 let           480,- Kč
15 let                  500,- Kč

23. 03. 2018

Osvětim

Ve středu 28. 2. 2018 se žáci 9. třídy a jedna žačka 8. třídy zúčastnili exkurze do koncentračního tábora v Osvětimi. Žáci měli možnost si prohlédnout doklady hrůzných zločinů, kterých se zde nacistický režim dopustil převážně na židovském obyvatelstvu, zejména hromady bot, kufrů či lidských vlasů. Po návštěvě nejstarší části tábora, kde jsme byli i v domě s českou výstavou, navštívila naše skupina největší část tábora Osvětim-Březinka. Zde jsme pobyli i na rampě života a smrti, kde probíhaly selekce uvězněných. Pozitivně musím hodnotit přístup žáků, kteří exkurzi zvládli s náležitou důstojností a někteří z nich dokonce pořídili květiny k uctění obětí. Odpoledne jsme pak zamířili do polského královského města Krakova, kde jsme navštívili královský hrad Wawel, historickou budovu Jagellonské univerzity i dochovanou Soukenici. Domů jsme dorazili v pozdních nočních hodinách, unavení, ale v pořádku.

Adam Strašák, učitel dějepisu

09. 03. 2018

Rok se s rokem sešel a před námi, žáky 9.ročníku, opět vyvstala potřeba a touha- Zatančit pro rodiče přítomné na plese SRPŠ

Za tímto účelem jsme začali nacvičovat na tradiční rodičovský ples. Jako už to bývá zvykem každým rokem, tak jsme po domluvě kolektivu začali tuhle dlouhou pouť a to v říjnu 2017. Takže jsme na zrealizování sestav tanců na ples měli necelé čtyři měsíce. Všichni jsme se sešli a rozdělili se do tanečních párů. Bylo to až na pár komplikací snadné. Někteří se rozdělili už sami a zbylí podle výšky. Na naší první zkoušce, přičemž měla každá zkouška dvě hodiny a to od půl šesté do půl osmé, jsme se naučili první a základní taneční kroky. I když jsme si ze začátku všichni pošlapali nohy, nakonec jsme se sjednotili a všichni si našli způsob, jak to zvládnout. Poté jsme za pomoci Šárky Kašparové a Žanety Nádvorníkové, které se nechaly inspirovat jinými tanečními sestavami, popřípadě vymysleli vlastní, učili jednotlivě, krůček po krůčku, některé i hodně náročné taneční sestavy. Ze začátku nám to dalo hodně úsilí a práce, ale postupem času a díky pravidelným zkouškám nám to šlo víc a víc. Objevily se však i sestavy, se kterými musely mít Šárka s Žanetou opravdu pevné nervy a hodně trpělivosti. S jejich podporou a schopností nás něco naučit, pomocí opakování sestav pořád dokola jsme to nakonec zvládli, jak nejlíp jsme mohli. Pak přišel den „D‘‘. Měli jsme opravdu velkou trému a drobnější komplikace, jako správné utáhnutí bílých svatebních šatů nebo uvázání motýlků nám moc nepřidalo. Když jsme byli všichni nachystaní a připravení, vyšli jsme na jeviště. Ty pohledy všech lidí, co čekali, až se bude něco dít, nikdy nezapomeneme. Myslím, že každý z nás měl trému a strach, ať něco nepokazíme. Vystoupili jsme celkem třikrát a myslíme, že se nám to všem moc povedlo. Velké díky však hlavně patří Šárce Kašpárkové a Žanetě Nádvorníkové za jejich nervy, ale hlavně za to, že to s námi vydržely a zůstaly až do konce!
16. 02. 2018

Lyžařský kurz

Letošní lyžařský kurz žáků 7.a 8.ročníku se uskutečnil 22.-26.1.2018 v Penzionu Lúka ve Velkých Karlovicích.

Fotogalerie zde

Lyžák 2018
Dne 22. ledna jsme se společně žáci sedmé a osmé třídy sešli u školy, kde jsme měli přistavený autobus, do kterého jsme naložili naše lyže a objemné kufry. Poté jsme vyrazili směrem do Velkých Karlovic, kde nás přivítalo krásné počasí.
Ubytovali jsme se v krásné dřevěné chaloupce (penzion Lúka),než jsme si stihli vybalit kufry, už jsme stáli před penzionem a s radostí jsme si pomáhali v obouvání lyžáků a lyží. Netrpělivě jsme čekali na příchod učitelů, když přišli nic nám nebránilo rozjet se na sjezdovku, která nebyla zrovna upravená, ale přesto jsme to zvládli.Když jsme se vrátili z tříhodinového lyžování, byli jsme tak unavení, že jsme si museli na chvíli odpočinout.
Po třech dnech lyžování nebylo poznat, kdo je začátečník a kdo je pokročilý, protože jsme byli tak šikovní. Každý večer byl velmi zábavný, díky hrám, které jsme s radostí hráli. Poslední lyžování bylo velmi smutné, právě proto, že bylo to poslední. V autobuse jsme říkali, že nechceme aby to skončilo. Lyžařskz kurz se nám velmi líbil.
Děkujeme: Panu učitelovi Lízalovi, paní učitelce Kozumplíkové a Tělupilové za krásný a zábavou naplněný kurz.
Napsala: Vendula Pavelková a Nikol Vojáčková
29. 01. 2018

Matematická olympiáda – 5. a 9. ročník

V prosinci proběhlo na naší škole školní kolo Matematické olympiády pro 5. a 9. ročník. Zúčastnili se čtyři žáci devátého ročníku a tři žáci pátého ročníku. Deváťákům se podařilo spočítat jeden až dva příklady, což na postup nestačilo. Úspěšnými řešiteli školního kola byli žáci 5. ročníku – František Bieberle a Klára Valentíková. Oba správně vyřešili všech šest zadaných úloh a tím si zajistili postup do okresního kola. Okresní kolo se konalo 24. 1. 2018 na ZŠ Zlín, Dřevnická. Klára Valentíková se pro nemoc nemohla zúčastnit. FRANTIŠEK BIEBERLE SE UMÍSTIL NA KRÁSNÉM 8. MÍSTĚ A STAL SE ÚSPĚŠNÝM ŘEŠITELEM OKRESNÍHO KOLA. Blahopřejeme. Mgr.Olga Idesová
26. 01. 2018

„Ať žije Večerníček!“

V pátek, 19. 1. 2018, se žáci 4. a 5. třídy poprvé ocitli v krásném prostředí Kongresového centra ve Zlíně. Zúčastnili se výchovného koncertu „Ať žije Večerníček!". Večerníčkovou říší nás provázela Anna Pospíchalová se svou dcerou Emílií. Emilka ztvárnila roli mladšího já své maminky Anny a nechala ožít vše krásné, co jako dítě prožila její maminka. Díky vzpomínkám na oblíbené večerníčky připomněla mamince důležité věci, na které v dospělosti již zapomněla. Představení spojovalo divadlo s tancem, promítáním a hudbou z nádherných českých večerníčků. Hrál nám Slovácký komorní orchestr. Rádi bychom touto cestou poděkovali i SRPŠ za příspěvek na autobusovou dopravu. Na pár fotografií se můžete podívat ve fotogalerii.
19. 01. 2018

Exkurze 5., 6., 7. ročníku – Výstava vánočních betlémů spojená s výtvarnou dílnou

Dne 21. 12. 2017 se žáci 5., 6., a 7 třídy zúčastnili exkurze do vánočního Přerova. Z Halenkovic vyjížděl autobus, který nám zastavil až v Přerově na náměstí. Z náměstí jsme pokračovali na naši exkurzi, která se konala v zámku, jenž sloužil jako muzeum. Na exkurzi jsme měli možnost vidět model kuchyně, ve které žili před mnoha lety lidé. Dále jsme viděli otisky nohou různých zvířat a dověděli   jsme se zajímavé informace. Avšak nejvýznamnější místnost tvořil obrovský ručně vyřezávaný betlém, kde bylo přes sto postav. Poté jsme šli do dílničky, která původně sloužila majiteli jako ložnice. Zde jsme si mohli dle libosti ozdobit baňky. Tyto baňky ale musely uschnout. Takže čas čekání na uschnutí jsme zaplnili procházkou po vánočních trzích. Trhy byly velice pěkné a budily tu pravou vánoční atmosféru. Když baňky zaschly, vrátili jsme se pro ně a jeli domů.

Tento výlet jsem si moc užila.

Aneta Bohunová 7. ročník

09. 01. 2018

Divadelní představení 8. ročníku

Tak jako každý rok, i ten loňský školní, byl ve znamení divadelního představení. Tehdy, coby žáci 8. ročníku, jsme se rozhodli pro Čáry báby Cotkytle aneb tři zlaté zuby děda Vševěda.

Naše divadlo jsme začali probírat asi v půlce října. Neustále jsme přemýšleli nad tím, kdo by to s námi mohl nacvičovat. Nakonec se toho ujali rodiče Holáskovi a paní Skřivánková. Nejdříve naše zkoušky probíhaly ve škole, kde jsme učili nejdříve text a malé scénky a po Vánocích jsme se přesunuli na obec, kde začaly zkoušky už naostro a pořádně. V hodinách výtvarky jsme si vytvářeli kulisy a postupně jsme s nimi začali i hrát. Většinu zkoušek jsme měli po škole, a protože jsme bývali hladoví, vedoucí nám objednávali pizzy. Čas ubíhal a my jsme to pořádně ještě úplně neuměli. Poslední týden do premiéry…všichni už jsme byli nervózní. Zkoušky jsme měli každý den. A přišel pátek, den premiéry. O půl osmé jsme se všichni sešli na obci a začali jsme se chystat. V deset hodin se na sále začaly shromažďovat děti ze školky a školy. Byli jsme nervózní, ale jakmile jsme vystoupili na jeviště, všechna tréma opadla a hrozně jsme si to užili. Další hru jsme měli v pátek večer a v neděli odpoledne. Myslím, že se nám to moc povedlo, hodně lidí nás pochválilo a rodiče na nás byli moc pyšní. Po divadle jsme za odměnu jeli na bowling, který byl taky moc fajn. Velké díky patří Monice a Zbyňkovi Holáskům a Vilmě Skřivánkové.

 

Sára Holásková

05. 01. 2018

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ – SOŠ LUHAČOVICE

Výlet do lázeňského města, Luhačovic, za účelem se zúčastnit vyhlášení literární soutěže, byl opravdu úžasný. Za doprovodu paní učitelky Ambrožové, která je nejen suprová češtinářka, ale i skvělá třídní učitelka, byla tato návštěva něčím výjimečná.

Když jsme nastoupily ve Zlíně na autobus směr Luhačovice, potkaly jsme paní učitelku ze zlínské školy, která jela stejně jako my na vyhlášení literární soutěže se svou žákyní. Když jsme vystoupily, daly jsme se skoro okamžitě do řeči. Seznámily jsme se a začaly si povídat o všem možném. Zjistila jsem, že se jmenuje Petra a je žákyní osmé třídy. Paní učitelky si spolu povídaly jako staré známé a přitom se viděly poprvé. Říkaly jsme si s Peťou, že je to kouzelné. Známe se ani ne půl hodiny a přitom jako staří známí.

Společnými silami jsme Střední odbornou školu v Luhačovicích našly. Hned po vstoupení do dveří se nás ujaly dvě slečny, které zde studovaly, a s velmi milým přístupem nás zavedly do druhého patra k místnosti, kde se vyhlášení konalo. Odložily jsme si věci a šly si prohlédnout školu hlouběji. Měli zde výtvarný atelier, který nás naprosto uchvátil. Dříve to bývala půda, ze které teď udělali patro výtvarného umění. Vrátily jsme se na svá místa, mezitím co paní učitelky ještě prohodily pár slov s ředitelem školy.

10:00 se ukázalo na hodinách a pan Jan Cimický spolu s učitelem, který v tuto chvíli zastával funkci moderátora celé události, vstoupili do místnosti.

Dali se do proslovu a vyhlášení. Porotu tvořili dva úžasní pánové, a to pan Jan Cimický a Jiří Žáček. Pan  Žáček se kvůli své nemoci nemohl dostavit, a tak jsme s ním hovořili přes mobilní spojení. Všechno mělo opravdu parádní atmosféru a občerstvení, které připravili studenti oboru barman/barmanka,  nemělo chybu.

Závěr: Pro mě to byl zážitek, který jen tak nezapomenu. Našla jsem si tam novou kamarádku, dostala typ na střední školy a taky na střední školu se zaměřením na managment, o kterém dlouhodobě přemýšlím.

 

Miroslava Kunčarová, 9.ročník

Celý článek •
05. 01. 2018

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další >>

Content Management Powered by CuteNews