Dnes je úterý 16. 10., svátek má Havel, zítra Hedvika

AKTUALITY:

Divadelní představení „Tučňáci na arše“ a předvánoční atmosféra ve 4. třídě

Poslední týden před vánočními prázdninami byl tak trošku odpočinkový. V pondělí 18. prosince jeli žáci 4. třídy do Městského divadla ve Zlíně na divadelní představení „Tučňáci na arše“. Před představením měli čas, a proto se podívali i na nádhernou vánoční výzdobu ve Zlíně.

Ve čtvrtek probíhal v obci Spytihněv vánoční florbalový turnaj. Během týdne tvořili žáci ve škole svícny, vánoční přáníčka nejenom pro zaměstnance školy a vyráběli drobné dárečky pro své blízké. V pátek si zazpívali vánoční koledy se školním sborem a pak probíhala již tradiční, dlouho očekávaná vánoční besídka. Rozdávaly se drobné dárečky, ochutnávalo se cukroví, které děti přinesly, a taktéž se trošku tvořilo a zpívalo.

25. 12. 2017

Vánoční turnaje

Většina žáků druhého stupně se zapojila do vánočního sportování. Dívky se utkaly tradičně v přehazované a chlapci v basketbalu. Byli vítězové i poražení, nejdůležitější však byla radost ze hry a dobrá nálada. Několik fotek z úterního basketu je zde.
20. 12. 2017

Projekt „Veselá škola“

 Škola realizuje projekt „Veselá škola“ reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0004299 z  výzvy č. 02_16_022  Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - šablony pro MŠ a ZŠ.   Cílem výzvy je usnadnit implementaci inkluzivního vzdělávání do škol a podpořit osobnostní a profesní rozvoj pedagogů. Škola realizuje následující šablony aktivit:
pdf file Projekt "Veselá škola"
Celý článek •
13. 12. 2017

Vídeň vánoční i habsburská

                Rok se s rokem sešel a opět nastal čas vyrazit do Vídně. Nejenom pro vstřebání vánoční atmosféry, ale také abychom získali pár poznatků o životě Habsburků. Zajímavé bylo hlavně povídání o císařovně Sissi, čili Alžbětě Bavorské.

                Během dne jsme navštívili zahrady zámku Schönbrunn, poté jsme šli po stopách Habsburků v centru města. Seznámili jsme se s historií dávnou i nedávnou. Náš průvodce, pan Kočí, se opravdu činil. Viděli jsme Hofburg, Stephansdom, Parlament, ulici Kohlmarkt s nejdražšími obchody, ale také první obchodní dům Julius Meinl, či nejvyhlášenější vídeňské kavárny jako Café Demel nebo Landtmann.

                Příjemný den jsme završili na největším vídeňském vánočním trhu (Christkindlmart am Rathausplatz), kde na nás sálala opravdu vánoční nálada.

13. 12. 2017

„Vánoční řemesla, zdobení perníčků a návštěva Muzea v Napajedlích“

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se žáci 4. třídy jeli podívat do DDM Matýsek Napajedla na tradiční vánoční řemesla. Vyzkoušeli si zdobení perníčků a také měli možnost zakoupit si nejrůznější vánoční dekorace, svíčky, keramiku, perníčky či další drobnosti pro své nejbližší.


Celý článek •
07. 12. 2017

Exkurze 6.ročníku v knihovně v Napajedlích

Ve Středu 11.10. vyjela 6. třída na výlet do knihovny v Napajedlích . Cesta byla krátká. Když jsme tam dojeli, moc se nám tam líbilo. Bylo to tam mnohem větší než v Halenkovické knihovně. (Samozřejmě, že je to tady taky krásné.) Chvíli nám paní knihovnice ukazovala, jak se dělá kniha. Poté jsme si vylosovali papírky, na kterých byly napsané číslice a jimi se rozdělili do čtyř skupin, abychom vyřešili úkol, který nám tam paní nachystala. Kdo ho už měl , tak si šel číst. Až to měli všichni hotové, tak se na chvilku vydali na výstavu hraček z Fatry. Za asi patnáct minut se vrátili zpět do knihovny a ještě chvíli si četli. Pak jsme nastoupili do autobusu, aby jsme se vrátili zpět do školy na oběd. Kateřina Mrázková
06. 12. 2017

Exkurze 7.ročníku v Muzeu v Napajedlích s tématem : EMA MÁ MÍSU

Dne 3.10. jsme se vydali do muzea v Napajedlích na výstavu ,,Ema má mísu‘‘ , kde nás prováděla průvodkyně. Dozvěděli jsme se o vyučovacích praktikách minulé doby. Sedli jsme si do dřevěných lavic a paní průvodkyně nám ukázala vyučovací pomůcky. ,,Klavír‘‘ té doby ,který se měl nazývat ,,Klapko-břinko-stroj‘‘. Mohli jsme si vyzkoušet oblečení, co se tenkrát nosilo. Měli tam výstavu starých černobílých třídních fotek. Také jsme se mohli podívat do starých učebnic a školních kronik. Poté jsme se šli podívat na výstavu hraček vyrobených firmou Fatra. Náš výlet skončil a my jsme se odebrali na autobus, kterým jsme se vrátili do školy na oběd. Franta Horka a Nikol Vojáčková
06. 12. 2017

Preventivní protidrogový program ,,Závislost teď a tady‘‘ pro 9.

Dne 6.10. se v naší škole uskutečnila beseda od společnosti Agarta, která byla zaměřená proti drogám a závisloti na nich. Jejím tématem bylo ,,Závislost teď a tady.‘‘ Této akce se zúčastnili žáci 9.ročníku. Formou her a aktivního zapojení do ,,léčby‘‘ fiktivní společně vytvořené narkomanky, si žáci vyzkoušeli všechny metody, jak této závisloti nepropadnout a jak pomoci… Mgr. Bohdana Ambrožová
06. 12. 2017

Zpráva o budoucím výletu do Osvětimi

Ve středu 28. února 2018 se žáci 9. ročníku zúčastní exkurze do bývalého koncentračního tábora v Osvětimi. Cestou zpět se také zastavíme v bývalém královském městě Polska Krakově, jehož centrum budou mít žáci příležitost shlédnout. Cena zájezdu je 720 Kč a datum pro platbu bude oznámeno v nejbližších dnech. Volné místo je bohužel pouze pro 16 účastníků, takže je třeba cenu zaplatit co nejdříve. Adam Strašák
05. 12. 2017

Zpráva o dějepisné olympiádě

Dne 8. listopadu 2017 proběhla na naší škole dějepisná olympiáda. Zúčastnilo se jí 11 žáků 8. a 9. ročníku. Účastníci odpovídali na otázky o období první republiky a meziválečné Evropy obecně. Olympiáda se zaměřovala na všechny odvětví historie, od dějin politických, přes hospodářské až po kulturní. Žáci v testech projevili velkou znalost a zájem o dotčené období a souboj mezi nimi byl velmi těsný. Leč vítěz může být jen jeden a tím se stal František Trvaj z 9. třídy, který tímto postupuje do okresního dějepisné olympiády, které se odehraje 16. ledna 2018. Kromě vítěze bych ovšem rád vyzdvihl výkon Jana Gabrhelíka, který skončil těsně druhý, a žaček 8. třídy Gabriely Hradílkové a Anety Platošové, které se v konkurenci starších spolužáků neztratily. Vítězi gratuluji a přeji hodně zdaru v okresním kole. Adam Strašák
05. 12. 2017

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další >>

Content Management Powered by CuteNews