Dnes je úterý 16. 10., svátek má Havel, zítra Hedvika

AKTUALITY:

Zpráva o činnosti pěveckého sboru

22. listopadu 2017 svou činnost na ZŠ Halenkovice zahájil dětský pěvecký sbor. Vedení se ujal místní učitel hudební výchovy Adam Strašák. Na první zkoušku dorazilo 6 dětí, převážně ze 4. a 9. ročníku. Druhá zkouška již byla na účastníky bohatější a zúčastnilo se jí 12 žáků. Sbor začal nacvičovat vánoční koledy, se kterými se chystá vystoupit před ostatními žáky školy v týdnu před Vánocemi. Sbor se chystá také vystoupit na dalších akcích školy. Po Vánocích bude sbor nacvičovat písně nevánočního charakteru. Kdo z rodičů by měl zájem, aby jeho děti navštěvovaly pěvecký sbor, nechť je pošle na zkoušku, která se koná každou středu v učebně matematiky od 15:00 do 15:45. Do sboru se mohou přihlásit všechny děti od 4. do 9. třídy, ale uvítáme i zapálené absolventy školy. Adam Strašák
05. 12. 2017

Rozpočet školy

Návrh rozpočtu na rok 2018
Střednědobý výhled rozpočtu na rok 2018 - 2020

Najdete na: Dokumenty->rozpočet školy

04. 12. 2017

Strašidelná knihovna

V pátek 24.11. 2017 5.třída byla navštívit halenkovickou knihovnu. Přišli jsme tam a nečekali jsme, že teta Pavlínka bude oblečená za čarodějnici. Měli jsme téma Svět čar a kouzel.
Povídali jsme si o Dívce na koštěti a o Harry Potterovi a kamenu mudrců. Potom jsme si četli krátké texty o Dívce na koštěti a Harry Potterovi. Moc nás to bavilo.
Šli jsme se také podívat do nové knihovny. Byly tam vystavené obrazy od pana Josefa Poláška. Ty obrazy byly velmi pěkné a některé z nich vypadaly jako živé. Podívali jsme se na kousek Dívky na koštěti a Harry Pottera a kámen mudrců na promítacím plátně a teta Pavlínka nám ukázala, jak bude vypadat nová knihovna. Všichni jsme se podepsali do dvou knih: jedna pro pana Poláška a druhá pro obec Halenkovice.
A pak už jsme museli jít do školy. Poděkovali jsme tetě Pavlínce za krásný zážitek.

Nikola Vycudilíková a Karolína Kašná - žákyně 5.třídy
04. 12. 2017

České korunovační klenoty na dosah měli žáci 4. třídy

Mistrovské repliky slavných českých korunovačních klenotů měli možnost vidět žáci 4. třídy na Zlínském zámku. Exponáty byly vystaveny ve speciální vitríně. Žáci se taktéž dozvěděli zajímavé informace o jedné z nejdůležitějších postav české i evropské historie – o Karlu IV. K vidění byly i kopie zbraní, oděvy a obuv z období středověku, také model hradu Karlštejn. Autorem replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších šperkařů – Jiří Urban. Na zlatnických pracích spolu s ním pracovali také manželé Cepkovi. Marta Skýpalová.
03. 12. 2017

Výroční zpráva o činnosti Základní školy a Mateřské školy Halenkovice

Výroční zpráva o činnosti Základní školy a Mateřské školy Halenkovice za školní rok 2016/2017
01. 12. 2017

Den otevřených laboratoří

Dne 28. 11. 2017 navštívili žáci 8. ročníku chemické laboratoře na SPŠ Otrokovice. Ve třech laboratořích zde probíhala řada zajímavých a efektních pokusů, které si žáci mohli prohlédnout, ale i sami vyzkoušet. Osmáci se byli podívat i v Experimentáriu, které je součástí střední školy. Zde si prohlédli např. model funkční železnice s vláčky, elektronový mikroskop nebo mohli pozorovat 3 D tiskárnu při tisku.
O.Idesová
fotografie na rajče.net
01. 12. 2017

Zlínský vorvaň 2017

22. listopadu se konal ve Zlíně další ročník tradičního soutěžního klání Zlínský vorvaň 2017. Tradiční moderátor Martin Hrdinka, bavič Václav "Upír" Krejčí a další tradiční hosté ozdobili tradiční soutěžní disciplíny a kulturní vystoupení. Letos nás reprezentovali: bratři Pallové, Ondra Karbowiak, Klárka Valentíková, Kateřiny Mrázková a Mitáčková. Nevedli si vůbec špatně. 11.místo v konkurenci 26 škol Zlínského kraje a několika slovenských škol je jistě pěkným umístěním. A na své si přišli i žáci - diváci, kteří nejen mocně povzbuzovali, ale také získali několik cen v tradiční tombole.
30. 11. 2017

Okrskové kolo ve florbalu

V pátek 3.11. se uskutečnilo v Napajedlích okrskové kolo ve florbalu mladších i starších žáků aby vítězná družstva postoupila do okresního kola. Našimi soupeři byly obě napajedelské školy a ZŠ Otrokovice,Trávníky. Postup nám zůstal vzdálen, starší hoši prohráli postupně se všemi soupeři a skončili poslední. Mladší porazili pouze I.ZŠ Napajedla a to na lepší než třetí místo nestačilo. Přesto si chlapci zaslouží poděkování za snahu a bojovnost. Byli to tito: starší - Bětík Michal, Kocián Lukáš, Palla František, Vojáček Zdeněk, Baránek Ondřej, Pavelka Michal, Platoš Robin, Hastík Matěj, mladší - Štulíř Radim, Prokop Lukáš, Trvaj Kryštof, Pacholský Martin, Palla Štěpán, Dudešek Ondřej, Gabrhelík Vít, Hruška Adam, Hanák Josef
05. 11. 2017

Sběr papíru podzim 2017 - výsledky

Sběr papíru podzim 2017 - výsledky
Celý článek •
24. 10. 2017

Výukový a poznávací pobyt ve Velké Británii

V období od 23. 9. do 30. 9. 2017 se 20 žáků naší školy zúčastnilo výukového a poznávacího pobytu ve Velké Británii. Místem pobytu a výuky se tentokráte stalo přímořské městečko Hastings na jihu země. Žáci byli ubytovaní v hostitelských rodinách a výuka anglického jazyka probíhala v dopoledních hodinách v místní jazykové škole. Program byl opravdu pestrý.

Prezentace_z_návštěvy_Anglie 2017                
Celý článek •
20. 10. 2017

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další >>

Content Management Powered by CuteNews