Dnes je úterý 16. 10., svátek má Havel, zítra Hedvika

AKTUALITY:

Divadelní představení 8. ročníku

Tak jako každý rok, i ten loňský školní, byl ve znamení divadelního představení. Tehdy, coby žáci 8. ročníku, jsme se rozhodli pro Čáry báby Cotkytle aneb tři zlaté zuby děda Vševěda.

Naše divadlo jsme začali probírat asi v půlce října. Neustále jsme přemýšleli nad tím, kdo by to s námi mohl nacvičovat. Nakonec se toho ujali rodiče Holáskovi a paní Skřivánková. Nejdříve naše zkoušky probíhaly ve škole, kde jsme učili nejdříve text a malé scénky a po Vánocích jsme se přesunuli na obec, kde začaly zkoušky už naostro a pořádně. V hodinách výtvarky jsme si vytvářeli kulisy a postupně jsme s nimi začali i hrát. Většinu zkoušek jsme měli po škole, a protože jsme bývali hladoví, vedoucí nám objednávali pizzy. Čas ubíhal a my jsme to pořádně ještě úplně neuměli. Poslední týden do premiéry…všichni už jsme byli nervózní. Zkoušky jsme měli každý den. A přišel pátek, den premiéry. O půl osmé jsme se všichni sešli na obci a začali jsme se chystat. V deset hodin se na sále začaly shromažďovat děti ze školky a školy. Byli jsme nervózní, ale jakmile jsme vystoupili na jeviště, všechna tréma opadla a hrozně jsme si to užili. Další hru jsme měli v pátek večer a v neděli odpoledne. Myslím, že se nám to moc povedlo, hodně lidí nás pochválilo a rodiče na nás byli moc pyšní. Po divadle jsme za odměnu jeli na bowling, který byl taky moc fajn. Velké díky patří Monice a Zbyňkovi Holáskům a Vilmě Skřivánkové.

Sára Holásková

Vytvořeno: 05. 01. 2018 autor: adam