Dnes je úterý 16. 10., svátek má Havel, zítra Hedvika

AKTUALITY:

Osvětim

Ve středu 28. 2. 2018 se žáci 9. třídy a jedna žačka 8. třídy zúčastnili exkurze do koncentračního tábora v Osvětimi. Žáci měli možnost si prohlédnout doklady hrůzných zločinů, kterých se zde nacistický režim dopustil převážně na židovském obyvatelstvu, zejména hromady bot, kufrů či lidských vlasů. Po návštěvě nejstarší části tábora, kde jsme byli i v domě s českou výstavou, navštívila naše skupina největší část tábora Osvětim-Březinka. Zde jsme pobyli i na rampě života a smrti, kde probíhaly selekce uvězněných. Pozitivně musím hodnotit přístup žáků, kteří exkurzi zvládli s náležitou důstojností a někteří z nich dokonce pořídili květiny k uctění obětí. Odpoledne jsme pak zamířili do polského královského města Krakova, kde jsme navštívili královský hrad Wawel, historickou budovu Jagellonské univerzity i dochovanou Soukenici. Domů jsme dorazili v pozdních nočních hodinách, unavení, ale v pořádku.

Adam Strašák, učitel dějepisu

Vytvořeno: 09. 03. 2018 autor: LL