Dnes je úterý 16. 10., svátek má Havel, zítra Hedvika

AKTUALITY:

EXKURZE DO KOVOZOO

V úterý 27. března se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili exkurze do KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště. „Lidé zde se snaží propojit teorii s praxí a ukázat žákům svět shromažďování a zpracování odpadů v prostředí, které není jenom JAKO, ale DOOPRAVDY!" Děti se svezly silničním vláčkem STEELINKA, podívaly se i do prostor, kam se „obyčejný návštěvník" nemá možnost dostat, do vybraných provozů dceřiných společností, které se zabývají likvidací a zpracováním různých druhů odpadů. Následovala prohlídka KOVOZOO, která se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru. Tato KOVOZOO je jediná kovová zoo v Evropě. Je zde možné vidět několik zvířat v životní velikosti, která jsou vyrobena z kovového odpadu. Po prohlídce měly děti možnost si odpočinout, posvačit a pak si také zakoupit nějaký suvenýr na památku. Rádi bychom také touto cestou poděkovali Spolku rodičů a přátel Základní a Mateřské školy Halenkovice za poskytnutí příspěvku na autobusovou dopravu pro naše děti. Na fotografie z této akce se můžete podívat v naší fotogalerii.
Vytvořeno: 02. 04. 2018 autor: marta
Content Management Powered by CuteNews