Dnes je pondělí 19. 11., svátek má Alžběta, zítra Nikola

AKTUALITY:

Dopravní soutěž mladých cyklistů – oblastní kolo

20. 4. 2018 se dvě družstva (celkem osm žáků) z naší školy zúčastnila dopravní soutěže mladých cyklistů v Otrokovicích.Byli to žáci: Prokopová Leona, Plisková Jolana, Palla Štěpán, Juřena Daniel, Palla František, Dudešek Ondřej, Platošová Aneta, Horková Vendula.

Jízdou po dětském dopravním hřišti naši žáci ukázali, jak umí dodržovat pravidla silničního provozu. Dovednost ovládat jízdní kolo v obtížnějších podmínkách si ověřili projížděním vymezené trasy, ve které byly rozmístěny překážky. Teoretické znalosti z pravidel silničního provozu na pozemních komunikací si ověřili pomocí testu. Poslední zkouška se týkala teoretických i praktických dovedností při poskytování první pomoci zraněných při dopravní nehodě v době, než se dostaví odborná pomoc.
Nasbírané trestné body nás mrzely a získané plusové body bohužel nestačily na přední místa. Přesto všem soutěžícím patří velká pochvala za účast, bojovnost a snahu.
Eva Sattková
Vytvořeno: 07. 05. 2018 autor: LL