Dnes je pondělí 19. 11., svátek má Alžběta, zítra Nikola

AKTUALITY:

Výlet VI. a VII. třídy

Ve čtvrtek, 31.5.2018 jsme se 6. a 7. třída vypravili na školní výlet do Brna.
Jako první jsme navštívili památník Bitvy tří císařů a Mohylu míru, kde jsme měli prohlídku o průběhu bitvy u Slavkova, nejslavnější bitvu, kterou svedl francouzský císař Napoleon Bonaparte.
Fotogalerie
Poté jsme měli podezdření, že paní průvodkyně je slavná Šoša z vyprávění pana učitele Strašáka, ale nakonec jsme zjistili,že je to paní jménem Marcela. Nad tou myšlenkou jsme se zasmáli a pokračovali dál v našem cestování po Brně. Nastoupili jsme do autobusu, který nás zavezl do Planetária, kde jsme měli nachystaný další program našeho výletu. Došli jsme do sálu, kde nám měli pouštět film o našem vesmíru. Jelikož tam byly strašně pohodlné sedačky, tak se nám lépe dívalo na celkový film, který byl velice zajímavý. Nejprve nám ukazovali souhvězdí (znamení) a nakonec vše o planetách, planetkách, hvězdách...celý film byl proložený otázkami na které jsme mohli odpovídat,takže to nebylo tak nudné dívaní jako v klasickém kině nebo divadle. Po skončení filmu jsme šli na "hřiště" před Planetáriem. Byly tam různé dalekohledy i váha, která nám ukazovala kolik vážíme na ostatních planetách. Vyfotili jsme se a museli jet zase dál a náš cíl bylo nákupní centum OLympia. Zastavili jsme se tam hlavně proto, že většina z nás měla hlad a chtěli jsme jít na oběd. Dostali jsme rozchod na jednu celou hodinu, naobědvali jsme se a šli jsme se podívat po obchodech. Potkali jsme naši bývalou pí.uč.Němečkovou. Hodina uběhla docela rychle a my museli jet domů. Cesta z Brna trvala zhruba dvě hodiny, ale taktéž rychle, protože jsme si povídali. Ke škole jsme dojeli v 16:17. Celý výlet byl taková rozlučka s p.uč.Palúchem.
Celkově výlet se nám líbil a moc jsme si to užili.
R.Kašpárková a K.Mrázková
Vytvořeno: 02. 06. 2018 autor: LL