Dnes je pondělí 15. 10., svátek má Tereza, zítra Havel

AKTUALITY:

Exkurze 7. a 6. třídy

Dne 5.6.2018 se žáci 7. a 6. třídy zúčastnili exkurze - výletu do  Archeoskanzenu Modrá.
Autobus měl v 8:15 přijíždět ke škole, bohužel měl hodinové zpoždění. Nakonec přijel a odvezl nás na Modrou. Ve skanzenu jsme byli přivítáni mužem, který nás obdařil zajímavými informacemi o historii skanzenu. Poté jsme měli 20 minutovou prohlídku skanzenu. Poté jsme se přemístili na Velehrad odkud vyrazila první skupinka na prohlídku baziliky. Druhá skupinka počkala půl hodiny a vyrazila na prohlídku baziliky. Přišli jsme do místnosti kde nás přivítala paní průvodkyně, která nám rozdala pracovní listy a začala prezentaci na téma Cyril a Metoděj. Po skončení prezentace jsme se vydali na komentovanou prohlídku baziliky. Ta byla velice zajímavá a poučná. Po skončení prohlídky jsme měli hodinový rozchod, který každý trávil po svém. O půl druhé jsme se znova sešli na Modré a šli do skanzenu. Tentokrát jsme ovšem dostali pracovní listy. Rozdělili jsme se do skupinek a pokoušeli jsme se úkoly vyplnit. Kolem druhé hodiny jsme se sešli u autobusu a jeli jsme šťastně domů, tentokrát bez zpoždění.
Aneta Bohunová a Kateřina Mitáčková
Vytvořeno: 13. 06. 2018 autor: LL