Dnes je pondělí 15. 10., svátek má Tereza, zítra Havel

AKTUALITY:

Školní výlet 2. a 3. třídy

Na závěr školního roku 19. 6. se vydala druhá a třetí třída na školní výlet. Autobusem putovali na zámek v Miloticích, kde je uvítala hraběnka Marie Henrietty Seilern. Všichni návštěvníci se podle správné etikety oblékli do dobových kostýmů a paní hraběnka je provedla po svých krásných komnatách.

Návštěvníci se dozvěděli spoustu informací o životě šlechty na zámku a jejich práci. Na závěr prohlídky si dámy mohly zatancovat společenský tanec a pánové zašermovat. Aby děti nezapomněly na to, jak jim slušel kostým, byly vyfoceny i s hraběnkou v tanečním sále. Po krátké pauze na svačinku a odpočinek se žáci vydali do leteckého muzea v Kunovicích. Zde si mohli prohlédnout různé druhy letecké dopravy od starých válečných, až po současná dopravní letadla. Žáci se dokonce mohli podívat do interiérů některých letadel. Pro mnoho dětí byl zážitek tak jedinečný, že se možná na místa výletu vrátí. Počasí se nám vydařilo a vše proběhlo bez problému.

Vytvořeno: 27. 06. 2018 autor: LL
Content Management Powered by CuteNews