Dnes je sobota 15. 12., svátek má Radana a Radan, zítra Albína

Aktivity

Doplňkové aktivity školy

Rozvoj komunikačních schopností a správné výslovnosti provádí paní učitelky – logopedické preventistky: p. uč. Jaroslava Válková a p. uč. Eliška Černochová.

p. uč. Dagmar Holásková a p. uč. Jaroslava Válková.

Seznamování s vodou, získávání plaveckých zkušeností, překonání ostychu z vody: p. uč. Dagmar Holásková, Jaroslava Válková, Eliška Černochová, Marie Mihálová.

V rámci 90minutového setkání na půdě tělocvičny ZŠ Halenkovice se děti seznamují s chováním v kolektivu – především s pravidly společenských her, poznávají nové kamarády, protahují svoje energií nabitá tělíčka, učí se báječné pohybové říkanky, vytváří svá první umělecká díla a nabírají spousty dalších zážitků a nápadů. Pochopitelně k doprovodu rodičů či ostatních příbuzných neodmyslitelně patří spolupráce při jednotlivých cvičeních a hrách. Děti jsou odměňovány motivujícími razítky a drobnými sladkostmi. Vede p. uč. Veronika Horková.

Centrum pro děti působí při MŠ Halenkovice a je určeno opět těm nejmladším, ale především budoucím školkáčkům, kteří se teprve těší na nástup do školky. Pobyt a hry v prostředí mateřské školky jim zpravidla pomůže k jejich rychlejšímu zařazení do života ve školce, což bylo hlavním motivem zřízení centra. Děti do centra doprovází rodiče či příbuzní, kteří se aktivně zapojují do hraní. Centrum vede p. uč. Veronika Horková.

Náprava grafomotorických obtíží u dětí 5 (nácvik správného úchopu pera, uvolnění napětí ruky).  Kurz je rozložen do 10 lekcí, během nichž děti procvičují potřebné oblasti s rodiči. Vede p. uč. Marie Mihálová.

…a ještě

zdravý životní styl se správnou skladbou jídelníčku a dostatečným pitným režimem

.