Dnes je úterý 16. 10., svátek má Havel, zítra Hedvika

Dítě pro pobyt v mateřské škole potřebuje:

Pohodlné oblečení – ve třídě je stále udržovaná teplota okolo 23°C, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod kalhoty.

Přezůvky s pevnou patou – nejlépe klasické dětské papuče. Prosíme, dbejte při výběru přezůvek na kvalitu. Dítě je v nich po celý den a papuče s měkkou patou brzy nožičku deformují. Přezůvky s nezpevněnou patou se dětem špatně obouvají.

Starší obuv a oblečení – Na pobyt venku je nejlepší starší oblečení, včetně ponožek. Z hygienických důvodů není vhodné nosit ponožky ze třídy na školní zahradu. Nesmí se zapomínat ani na rukavice, šály a čepice v zimě a nějakou pokrývku hlavy v létě.

Pyžamo – na odpolední odpočinek potřebuje dítě vlastní pyžamko.

Rezervní oblečení – především mladší děti by měly mít ve školce rezervní oblečení pro případ nehody. Náhradní tričko, tepláčky (punčocháče, sukýnku) a spodní prádlo.

Pláštěnku – pro účely přesunu v případě plánovaného programu mimo MŠ

Oblíbený hrníček – pro zajištění pitného režimu má každé dítě svůj vlastní oblíbený hrníček, který si snadno pozná a používá ho během dne.

Zubní kartáček a kelímek – děti si po obědě čistí zoubky, každé dítě má vlastní kartáček, který je nutné viditelně označit.

Dále bude potřebovat – zubní pastu, papírové kapesníčky (10 x 10 ks – 2 balení)

Děkujeme za tyto hygienické potřeby, jejichž potřeba v mateřské škole, zvláště u dětí mladšího věku, je poměrně vysoká.
Z hygienických důvodů nepoužíváme ve školce látkové kapesníky. V případě, že je dítě alergické na papírové kapesníky, je nutné toto sdělit učitelce ve třídě.

Všechny věci dětem řádně označte (stačí permanentním fixem)